Szybki kontakt

795 047 067 Masz pytania? zadzwoń

Książki

Leon Festinger "Teoria dysonansu poznawczego"

Zawiera ona kluczową koncepcję stosowaną w psychologii społecznej! Zakłada bowiem, że rozbieżność między przekonaniami, postawami a zachowaniem tworzy motywacyjny stan dysonansu, która skłania nas do zmiany elementów pozostających w sprzeczności. Redukcja dysonansu może nastąpić przez zmianę dotychczasowych przekonań lub przez taką reinterpretację sytuacji, która pozwoli np. odrzucić otrzymaną informację lub uznać ją za tylko pozornie sprzeczną z kwestionowanym przekonaniem. Praca Festingera nadal jest źródłem wielu inspiracji i odwołań. Autor w swojej książce, w usystematyzowany sposób, przedstawia podstawowe założenia swojej koncepcji: opisuje własne eksperymenty, argumentując prawdziwość i trafność teorii, przedstawia sytuacje implikujące istnienie dysonansu poznawczego oraz jego wielkość, a także omawia sposoby redukcji dysonansu oraz skuteczność podejmowanych w tym celu działań.

Dan Ariely "Zalety irracjonalności"

Czy odkładanie na później przykrych obowiązków może przynieść korzyści? Co kieruje ludźmi, którzy szukają zemsty? Dlaczego często większy wpływ na nasze decyzje mają emocje niż przesłanki racjonalne? Czy prawa, które rządzą sferą uczuć, mają swoją logikę? Autor "Zalet irracjonalności" prezentuje zaskakujący wpływ irracjonalnych zachowań na nasze życie. Zmienia dzięki temu nasz sposób postrzegania siebie i pozwala dostrzec owe zachowania w lepszym świetle.

Dan Ariely "Potęga irracjonalności"

Profesor ekonomii behawioralnej na Duke University, uznany przez magazyn "Fortune" za jednego z 10 światowych guru biznesu, obala powszechnie przyjęte założenie, że ludzie zasadniczo postępują racjonalnie. Zestawiając wnioski płynące z codziennych doświadczeń z wynikami eksperymentów, wyjaśnia, w jaki sposób oczekiwania, emocje, normy społeczne i inne niewidzialne, pozornie nielogiczne siły, odbijają się na naszej umiejętności logicznego myślenia. Odkrywa, że nasze nieprzemyślane zachowania nie są ani przypadkowe, ani bezsensowne. Są systematyczne i przewidywalne - dlatego też można powiedzieć, że jesteśmy przewidywalnie irracjonalni. Ariely wyjaśnia, w jaki sposób możemy wyrwać się ze szkodliwych schematów myślowych i zacząć podejmować lepsze decyzje.

Andrzej Batko "Haker umysłów"

Jak, za pomocą NLP, hipnozy i psychologii wywierania wpływu, kontrolować umysły innych ludzi oraz zbudować w swoim umyśle antymanipulacyjny firewall? Złam kod ludzkiej podświadomości!

Czy widziałeś hollywoodzką produkcję "Klik — i robisz, co chcesz"? Główny bohater filmu kupuje nowego pilota, który, oprócz telewizora, uruchamia jeszcze inne domowe urządzenia, a także... steruje psem, żoną i całym otaczającym go światem. Scenariusz nie jest najwyższych lotów, ale bez wątpienia jest to historia wysoce prawdopodobna! I to historia, która może przytrafić się Tobie!

Wyobraź sobie, że masz możliwość buszowania w umysłach innych i kontrolowania swojego własnego mózgu. Że potrafisz obejść wszystkie psychiczne zabezpieczenia, rozszyfrować hasła i kody PIN, tak jak robią to codziennie hakerzy włamujący się do systemów komputerowych. Jesteś handlowcem, rozmawiasz z klientem - klik, klik, klik - i modyfikujesz w jego umyśle program sterujący zainteresowaniami: sprawiasz, że zaczyna się interesować produktem, który mu oferujesz. Albo spotykasz kogoś, kto Cię pociąga - klik, klik, klik - i już instalujesz w umyśle tej osoby fantazje na Twój temat, a w jej uczuciach pożądanie oraz fascynację Twoją osobą.

Tacy "hakerzy umysłów" naprawdę istnieją i codziennie wywierają wpływ na Ciebie oraz na Twoje myśli, uczucia, decyzje i zachowania. Zostań jednym z nich i zacznij kontrolować emocje ludzi, z którymi rozmawiasz, wywoływać w nich wybrane przez Ciebie pragnienia i sprawiać, że będą robić to, o co ich poprosisz.


Andrzej Batko "Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji"

Słowa… są w Tobie i wokół Ciebie. Mogą być bronią, działać jak narkotyk, przynieść bogactwo. Słowami kochasz i nienawidzisz. To dzięki nim kształtujesz rzeczywistość - wpływasz na innych i samego siebie.

Czy wiesz, że na świecie - Twoim świecie - trwa odwieczna walka? Walka o Twoje myśli, Twoje uczucia i Twój portfel. Do wygrania tej batalii nie wystarczą zwykłe sztuczki.

Tutaj konieczna jest prawdziwa sztuka! Sztuka perswazji!

Zdajesz sobie sprawę z tego, że słowa mają dostęp do ludzkiej podświadomości? Czy wiesz, żee codziennie bywasz hipnotyzowany? Właśnie tak - hipnotyzowany! Najskuteczniejsze techniki wpływania na Twój umysł ukryte są między, z pozoru niewinnymi, słowami.

Czy jesteś gotów poznać nowe narzędzia, które dadzą Ci ogromną władzę nad umysłami, uczuciami i zachowaniami innych ludzi? Czy jesteś na to wystarczająco dojrzały? Wyobraź sobie, że już posiadasz umiejętność porywania ludzi do działania tak, aby byli przekonani o słuszności swoich decyzji, a jednocześnie podejmowali je zgodnie z Twoim życzeniem. Masz dar napełniania ich serc pozytywną energią. Zdobywasz ich sympatię i akceptację dla Twoich propozycji. Teraz masz jeszcze większe szanse to osiągnąć. Czyż ta perspektywa nie jest kusząca?


Andrzej Batko "Hipnotyczna prezentacja w sprzedaży bezpośredniej"

Dlaczego tylko podczas niektórych prezentacji handlowych klienci uwżanie słuchają. Dlaczego tylko niekiedy oglądają prezentację z wypiekami na twarzy, czują się podekscytowani, z przekonaniem kupują, nigdy nie zwracają towaru i polecają produkt swoim znajomym?

Jeżeli jesteś handlowcem i prezentujesz oferty klientom, dobrze znasz: wyraz znudzenia na ich twarzach, nieobecne spojrzenia, postawę obronną, podejrzliwość, wahanie się i podchwytliwe pytania…

Ale bywa też inaczej...

Zdarzyło mi się kilka razy wysłuchać takiej prezentacji, którą do dziś pamiętam. Jestem w stanie przypomnieć sobie także: uczucie fascynacji, narastającą ekscytację, a także przemykające przez moją głowę marzenia o posiadaniu proponowanego przedmiotu lub korzystaniu z oferowanej usługi.

Towarzyszyło temu coraz intensywniejsze pragnienie, żeby to mieć. W moich myślach uruchamiał się kalkulator, wyliczający różne opcje i sposoby zdobycia pieniędzy na zakup. Cena traciła na znaczeniu, bo najważniejsze było pragnienie, aby to mieć! Stan, w jakim się znajdowałem, można podsumować jednym zdaniem: "Wyżebrzę, pożyczę albo ukradnę, ale będę to mieć!".
Jak bardzo zależy Ci na tym, aby klienci w taki sposób reagowali na Twoją prezentację?

Jeżeli myślisz sobie teraz, że owszem - zależy DI, ale: nie z Twoimi klientami, nie przy tym produkcie, nie w tej sytuacji, nie na tym rynku, nie w tym kraju lub mieście, ta książka może okazać się najważniejszą zwrotnicą w Twoim życiu zawodowym. Zwrotnicą, która przekieruje Cię na nowy tor - łatwiejszej pracy, wielokrotnie większych pieniędzy, dostatku i zrealizowanych marzeń!

Zacznij przyprawiać swoje handlowe relacje szczyptą hipnozy. Wywołuj u rozmówcy stan, w którym nie będzie mógł i nie zechce oderwać uwagi od Ciebie i Twojej oferty. Stan, w którym będziesz wpływać na percepcję, emocje i zachowanie drugiego człowieka. Stan kupowania.


Agnieszka Ornatowska "Etyczna manipulacja"

Sympatyczna i skuteczna metoda na zmienianie siebie oraz swego otoczenia.
"Uśmiechnij się, a świat uśmiechnie się do Ciebie" - pewnie znasz to zdanie od najmłodszych lat, jeszcze z czasów dziecięcych pamiętników ze złotymi myślami. I tak jak prastare dogmaty, na których opiera się nasze życie, także i to stwierdzenie jest prawdziwe i proste do udowodnienia. Kojarzysz reklamę Coca-Coli, w której zadowolony z życia chłopak tryska szczęściem i uśmiecha się do każdego napotkanego przechodnia? Jego otoczenie jest jasne, pogodne i nawet groźny pies staje się milutkim zwierzakiem. To właśnie tak działa!
Jak sprawić, by ludzie naprawdę Cię lubili? Jak zyskać prawdziwą przyjaźń i utrzymać ją przez lata? Jak zaakceptować siebie do tego stopnia, by było to widoczne dla wszystkich wokół? Trzymasz właśnie w ręce przewodnik po społecznym optymizmie. Ta interaktywna książka, kartka po kartce, ćwiczenie po ćwiczeniu, zaprowadzi Cię na słoneczną stronę życia. Nie będziesz tylko czytać - podręcznik będzie wymagał Twojego zaangażowania, trochę czasu i sporo uśmiechu.

Autorka jest jednym z najlepszych trenerów wpływu na ludzi w Polsce, specjalistką od NLP i hipnoterapeutką. Posiada magnetyczną osobowość, duże poczucie humoru i wspaniałą zaraźliwą pogodę ducha. Możesz do niej napisać, spotkać na zajęciach i nawet zaprzyjaźnić się. Najpierw jednak zanuć sobie "Coś optymistycznego” i dowiedz się jak:
  • pielęgnować swoje zalety i polubić wady;
  • od rana mieć dobry humor;
  • osiągnąć zarówno równowagę wewnętrzną, jak i tę z otoczeniem;
  • stosować komunikację niewerbalną podczas zjednywania sobie innych;
  • używać właściwie reguł wpływu społecznego.

Agnieszka Ornatowska "Rozwiń swoją inteligencję seksualną. Żyj zmysłowo, rozkosznie i w szczęśliwym związku!"

Najseksowniejszym organem człowieka jest jego mózg.

Czy leżąc wygodnie w pościeli, tuż przed zaśnięciem, marzysz, by wreszcie bez ograniczeń cieszyć się swoim ciałem? Czy chcesz umieć dawać i przyjmować rozkosz? A może pragniesz stworzyć harmonijny, pełny miłości i namiętności związek ze swoją drugą połówką? Sposobu na osiągnięcie wyśnionego szczęścia nie znajdziesz u wróżki, w kolorowych pismach czy nawet w oczach ukochanej osoby. Ten sposób tkwi w Tobie, a dokładniej - w Twoim umyśle!

Tak, w umyśle. To właśnie tam rodzi się zdolność do cieszenia się zmysłowością i seksem czy umiejętność tworzenia udanych związków. Twój umysł jest domem Twoich emocji, kształtuje bowiem Twój własny obraz siebie, a także wpływa na wszystko, co dzieje się z Twoim ciałem. Dzięki tej książce zaczniesz pewniej poruszać się w świecie doświadczeń i związków - także tych seksualnych - z samym sobą i innymi ludźmi. Niebawem dowiesz się, jak rozwijają się ścieżki rozkoszy i jak powstają relacje interpersonalne.

Inteligencja seksualna stanowi połączenie doświadczenia, wiedzy i intuicji. To umiejętność budowania trwałych relacji oraz otwartość na nowe doznania i rozwijanie własnej seksualności. Osoby z wysokim współczynnikiem inteligencji seksualnej na ogół nie mają problemów z seksem. Częściej niż inni są one bowiem zadowolone z życia intymnego i cieszą się stałymi związkami.

 

Agnieszka Ornatowska, Bogusław Stępień "Droga do wewnętrznej równowagi, czyli jak wyluzować i pozbyć się stresu"

Ciało, umysł i dusza - odzyskaj wewnętrzną harmonię!

  • Dystans do własnych problemów, czyli koniec z narzekaniem.
  • Prawdziwy spokój ducha, czyli precz z lękami.
  • Małe co nieco, czyli drobne przyjemności na co dzień.
Wewnętrzna harmonia to naturalny stan duszy, ciała i umysłu człowieka. Właściwie wszyscy powinniśmy cieszyć się nią bez ograniczeń i korzystać z jej szerokiego, dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie, powodzenie i jakość życia. Niestety, ten idealny stan, w przypadku zdecydowanej większości sfrustrowanych współczesnych ludzi, wciąż pozostaje w sferze marzeń. Mało kto wie, że osiągnięcie równowagi i zwiększenie własnego potencjału we wszystkich sferach życia zależy głównie od: naszego własnego nastawienia, umiejętności sprawnego omijania pułapek zastawionych przez naszą psychikę i stosowania wypróbowanych metod radzenia sobie ze stresem. Jeśli czujesz, że Twoja radość życia gdzieś się rozpłynęła, jeśli nie pamiętasz, kiedy ostatnio szczerze się uśmiałeś, po prostu przeczytaj tę książkę!
Drugie wydanie poradnika autorstwa dwojga znakomitych autorów pozwoli Ci przezwyciężyć "obiektywne trudności" i odnaleźć klucz do wewnętrznego spokoju. Dowiesz się, jak dbać o różne aspekty swojego istnienia, by było ono pełne i radosne. Poznasz sposoby uciszania wewnętrznego krytyka, dokładnie przyjrzysz się swoim problemom i ocenisz ich wagę, a także rozproszysz obawy blokujące Twoją inwencję. Nauczysz się trzymać na wodzy emocje i bez wyrzutów sumienia sprawiać sobie drobne przyjemności. A ponadto, co najważniejsze, po lekturze tej książki zdołasz zachować spokój i zimną krew w każdych okolicznościach. Ta bezcenna wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości!

Burrhus Frederc Skinner "Behawioryzm"

Czy behawioryzm faktycznie ignoruje świadomość człowieka, jego uczucia i stany umysłu? Czy przedstawia ludzkie zachowanie wyłącznie w kategoriach reakcji na bodźce, a człowieka jako kukiełkę lub maszynę? Czy naprawdę abstrakcyjne koncepcje, takie jak moralność czy sprawiedliwość, uznaje za fikcję?

Wybierz się w fascynującą podróż w czasie i dowiedz się, jak powstał jeden z najważniejszych nurtów psychologii. Burrhus F. Skinner - amerykański psycholog, twórca i przedstawiciel behawioryzmu - obala w swojej książce dwadzieścia najpowszechniejszych mitów, którymi obrosła nauka o zachowaniu, oraz przedstawia podstawy tego kierunku. Choć książka powstała w latach 70. XX wieku, wyłania się z niej obraz behawioryzmu jako nauki nie tylko nowoczesnej, ale także nauki przyszłości.

Richard Bandler, John Grinder "Z żab w księżniczki. Jak przeobrazić siebie za pomocą słowa NLP?"

Bestseller, który na stałe wszedł do kanonu publikacji z zakresu NLP. Jego autorzy są twórcami Neurolingwistycznego Programowania (NLP, metody powszechnie stosowanej w rozwoju osobistym, coachingu, psychoterapii i wielu innych dziedzinach wspomagających człowieka i jego relacje z otoczeniem). Książka pozwala odkryć ludzki potencjał, jaki tkwi w każdym z nas, doskonalić siebie i komunikację z innymi ludźmi.

Pod dziwnym i zachęcającym tytułem kryje się fascynujący zapis zajęć seminaryjnych prowadzonych przez Bandlera i Grindera. Żywy język książki, treść zawarta w dialogach, a także bezpośrednia forma przedstawionych technik terapeutycznych sprawiają, że ludzie, nawet negatywnie nastawieni do psychoterapii, mogą ulec urokowi tej metody.

Dzięki lekturze tej książki możesz się nauczyć, jak w rekordowo krótkim czasie: wyleczyć fobie i inne nieprzyjemne reakcje uczuciowe, pomóc dzieciom i dorosłym z trudnościami w uczeniu się (kłopoty z ortografią, czytaniem itp.), wyeliminować najbardziej niepożądane nałogi i nawyki, jak picie, palenie, objadanie się, bezsenność, dokonać zmian w relacjach partnerskich, rodzinnych i pracowniczych, tak, by mogły one funkcjonować w sposób bardziej satysfakcjonujący i produktywny.